susret obiteljiNa nedjelju Svete obitelji, u popodnevnim satima toga snježnoga dana u vjeronaučnoj dvorani naše župe svoj susret je  održala  obiteljska zajednica iz čakovečkih i okolnih župa koju čini dvadesetak obitelji. Ova neformalna zajednica unazad deset godina održava svoje adventske susrete po obiteljima, a ovim su okupljanjem, prigodnim programom i druženjem proslavili svoj mali jubilej. Zajednica je nastala spontanim širenjem glavnog poticaja za njihovo zajedništvo, a to je – odgajati djecu u vjeri i zajedništvu s drugim obiteljima koje se zalažu oko istih, kršćanskih vrijednosti. Njihovo međuobiteljsko zajedništvo ishodište  je njihovih aktivnosti, a ono najvažnije što jedni drugima nastoje dati jest – podrška za osobni rast u svakodnevnom obiteljskom, bračnom i duhovnom životu.

Sadržaju susreta doprinijela su djeca svojim scenskim prikazom misli Majke Tereze te koreografijom popratila  pjesmu „Gospodnje obitelji“. Svi zajedno su se kroz fotografije prisjetili glavnih događaja u kojima su sudjelovali minulih deset godina,  podijelili među sobom kratko razmišljanje kakva je kršćanska obitelj te poruku biskupa Mrzljaka obiteljima u kojoj, između ostalog, biskup podsjeća kršćanske supružnike da „svetošću svoga života I snagom Kristovih sakramenata posvećuju jedno drugo i svoju obitelj.” Druženje je nastavljeno osobnim svjedočanstvom oca sedmeročlane obitelji te završilo prigodnom jubilarnom tortom za koju su sastavili poseban recept pod nazivom “Torta – katolička obitelj”.