SEDAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU
24. srpnja 2022.

• SEDAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU. Svete mise su u 7, 9 i 11. Nema svete mise u 19 sati. Obilježava se II. Svjetski dan baka i djedova i starijih osoba. Papa Franjo nas poziva na ponovno vrednovanje baka, djedova i starijih osoba koje su često na rubovima društva koje zaboravlja na njihovo životno iskustvo i vjeru koji mogu pridonijeti izgradnji društva svjesno svojih korijena i sposobno sanjati o budućnosti utemeljenoj na većoj solidarnosti.
• U ponedjeljak, 25. srpnja, blagdan je sv. Jakova apostola.
• U utorak je pobožnost na čast sv. Antunu Padovanskom prije večernje svete mise.
• U utorak, 26. srpnja, spomendan je sv. Joakima i Ane, roditelja Blažene Djevice Marije.
• U subotu, 30. srpnja, u župi sv. Nikole započinje trodnevnica u čast Blažene Djevice Marije Anđeoske – Porcijunkule. Molitva franjevačke krunice je u 18 sati nakon toga euharistijsko slavlje, poslije kojeg je Obred otvorenja porcijunkulskog proštenja. Predsjedatelji trodnevnice su braća iz samostana sv. Nikole.
• Slijedeća nedjelja je OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU. Svete mise su u 7, 9 i 11. Nema svete mise u 19 sati.
• Zahvaljujemo što svojim obiteljskim darom pomažete našu župu i samostan.
• Preporučam Vam katolički Tisak: Novi br. Glas Koncila.