Na sam spomendan Svete Cecilije, poznate kao zaštitnice glazbenika, pjesnika i svih onih koji su ljubitelji glazbene umjetnosti, 22. studenog zbor svetog Antuna Padovanskog  obilježio je znakovito.  Održana je sveta misa s prigodnom propovijedi župnika fra Tomislava  o svetici  i njezinom životu.Vjerujem da će mnoge izrečene legende iz svetičina života, dosad manje znane, ostati u sjećanju svima koji je slave. Ako ne drugačije, onda barem kako je prepoznati na slikama na kojima se uvijek pojavljuje s nekim glazbenim instrumentom.

U dobrom raspoloženju zbor je nastavio druženjei nakon mise uz prigodni domjenak.Razgovora, prigodnih  pjesmama i šala nije nedostajalo pa je druženje potrajalo vjerujući da  sveta Cecilija  bdije nad nama.MolimoGospodina da nam zbor potraje usprkos mnogim nedaćama i odlascima. Daj, Bože, da budemo uvijek  veseli i raspjevani.

T: Pavao Jurinec