1. Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja i darujemo za
sjemenište. Svoj dobrovoljni prilog možete ostaviti na izlazu iz crkve. Hvala Vam na Vašoj dobroti.
2. U utorak, 9. lipnja 2020. je TRINAESTI UTORAK – pobožnost Trinaest utoraka u čast sv. Antunu Padovanskom, zaštitniku naše župe. Svaki utorak, od 16 sati stavljamo relikvijar sv. Antuna gdje možete doći na osobnu molitvu. Pozivamo vas da svoje molitve napišete na papirić te ostavite u košaricu na oltaru sv. Antuna koje ćemo prikazivati svakoga utorka. Molimo, zahvalimo, zavjetujmo se i zagovorimo sv. Antunu.
3. Trodnevna duhovna obnova za blagdan sv. Antuna Padovanskog, zaštitnika naše župe započinje od srijede, 10. lipnja do petka, 12. lipnja 2020.
Program trodnevnice:
18.15: Molitva krunice i ispovijed
18.45: Molitva za bolesne, roditelje, djecu i sve naše potrebe
19.00: Večernja misa
4. ČETVRTAK, 11. lipnja 2020. je blagdan TIJELOVO. Svete mise su u 7, 9, 11 i 19 sati.
5. PETAK, 12. lipnja u 9.00 sati – MISA ZA BOLESNE, STARIJE I POTREBNE. Na misi će se posebno moliti za sve koji su duhovni i tjelesno onemoćali. Sakrament bolesničkog pomazanja se zbog epidemioloških razloga neće podjeljivati.
6. PETAK, 12. lipnja u 19.00 sati uoči blagdana sv. Antuna je sveta misa sa OBREDOM PREMINUĆA SV. ANTUNA PADOVANSKOG. Umjesto paljenje svijeća ispred kipa sv. Antuna darivati ćemo po svojim mogućnostima u košaricu – KRUH SV. ANTUNA. Radi se o kruhu (milodarima) koji se u ime i pod pokroviteljstvom sv. Antuna dijeli siromasima, tj. u karitativne svrhe.
7. U SUBOTU, 13. LIPNJA 2020. je PROŠTENJE SV. ANTUNA PADOVANSKOG. Svete mise su: u 7, 9, 11, i 19 sati. Svečana sveta misa je u 19,oo sati, a predvodi je mons. Bože Radoš, biskup varaždinski.
U 17,oo sati je BLAGOSLOV DJECE I LJILJANA i II. SUSRET DUHOVNOG DJEČJEG STVARALAŠTVA „CVJETIĆI SVETOG ANTUNA“. Svečana dodjela nagrada i priznanja. Pozivamo svu djecu koja su se trudila te poslala svoj rad da dođu po nagradu. Sva djeca biti će nagrađena. Rezultati natječaja objavljeni su na web stranici naše župe.
20.00 sati: DIXIELAND BAND ČAKOVEC – Kulturno-umjetnički program
8. Sljedeće nedjelje, 14. lipnja 2020. poslije večernje mise nastupiti će Varaždinski komorni orkestar. Ulaz je besplatan.
9. U utorak, 16. lipnja 2020. u Centru za kulturu Čakovec u 20 sati biti će prikazan dokumentarni film o našoj Župi. Karte možete nabaviti od sutra u CZK besplatno. Zbog epidemioloških mjera biti će primljeno svega 150 osoba. Program će voditi Lejdi Oreb.
10. fra David Sedlar imati će svećeničko ređenje u Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u subotu 20. lipnja 2020. u 10 sati. Prijaviti se možete u župnom uredu za prijevoz autobusom.
11. ISPOVIJED. Kako u korizmi nije bila uskrsna ispovijed potičemo Vas i pozivamo da se ispovijedite, osobito potičemo roditelje za sakramente prve svete pričesti i krizmu. Ispovijedati ćemo svaki dan osobito u utorak (ANTUNOVSKA POBOŽNOST) i četvrtkom (EUHARISTIJSKA POBOŽNOST) od 17 -19 sati.
12. EUHARISTIJSKO KLANJANJE. Četvrtkom od 16 sati stavljamo na glavni oltar Presveti Oltarski Sakrament gdje možete doći na osobnu molitvu.
13. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.
14. Tisak: ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…