Prva nedjelja došašća 2014.godine u sveopćoj će Crkvi ostati zabilježena kao početak Godine posvećenog života, na razini naše biskupije kao Biskupijski obiteljski dan, a u našoj župi i kao dan predstavljanja krizmanika pred župskom zajednicom.

U ime roditelja krizmanika svečanu zamolbu pročitala je Jasminka Babić. Roditelji kao prvi odgojitelji i uzori u vjeri trebaju zajedno sa svojo djecom moliti, sudjelovati u euharistijskim slavljima te sve događaje u životu obitelji sagledati očima vjere. Svi krizmanici i Manuel Korent ispred njih, izrazili su svoju spremnost da se marljivo pripremaju za primanje sakramenta kršćanske zrelosti, a župnik im je obećao svoju bratsku suradnju i vođenje.Prilikom predstavljanja krizmanici su predali svoju osobnu pismenu zamolbu dok je župska zajednica zamoljena za molitvenu potporu svojim ovogodišnjim kandidatima za primanje sakramenta svete potvrde.

V.Ž.