Prva nedjelja došašća. Nova instalacija s četiri ljubičaste svijeće krasi prostor ispred oltara. SVEČANO JE I NEKAKO OTVORENO NOVOM POČETKU. Budući krizmanici polako dolaze i popunjavaju svoja mjesta u klupama. Za njih je pripremljena košarica gdje će donositi svoje pismene zamolbe za primanje u pripravnike za sakrament svete potvrde. Smjernice za zamolbu bile su poticajne i voljela bih da o njima bude upoznata i župna zajednica. Trebalo se predstaviti uz datum i župu krštenja i odgovoriti na neka pitanja:  Koliko godina pohađaš vjeronauk u školi? Služe li ti roditelji i šira obitelj za poticaj na vjernički život? Zašto želiš primiti sakrament svete potvrde? Kako se zamišljaš kao odrasli pripadnik Crkve i župne zajednice? Zamolba naših pripravnika završavala je obećanjem: S pomoću Božjom, blažene Djevice Marije i svetih zaštitnika, nastojat ću uvijek sudjelovati u svim poukama i blagdanskom euharistijskom slavlju. Nastojat  ću biti bolji u kući, školi, igri, bolje upoznavati Isusa Krista i ljude voljeti. Roditelji naših pripravnika i cijela župna zajednica uključila se u molitvu za ove mlade ljude. Župnik fra Tomislav potaknuo ih je na čitanje Biblije i podijelio Božji blagoslov.

T: Mirjana Olčar