26. ožujka 2023.

• Danas je peta korizmena nedjelja. Svete mise su u 7, 9, 11 i 19 sati. Prije večernje mise razmatramo pobožnost Križnog puta. OD DANAS SU VEČERNJE SVETE MISE U 19 SATI!
• U utorak je vjeronauk za krizmanike prema uobičajenom rasporedu. Na ovom susretu bit će prigoda krizmanicima za svetu ispovijed.
• U utorak je treći od trinaest utoraka priprave za proslavu zaštitnika naše župe sv. Antuna. Kod oltara sv. Antuna možete napisati molitvene nakane koje ćemo uključiti u svetu misu. Za vrijeme Antunovske pobožnosti i svete mise je vjerska igraonica za djecu.
• U srijedu je župski vjeronauk za prvopričesnike.
• U srijedu i petak u 19 i 30 sati proba je pjevanja župskog zbora, a u subotu u 14 i 30 sati proba je pjevanja dječjeg zbora.
• U korizmi, petkom i nedjeljom u 18 i 30 sati razmatramo pobožnost Križnoga puta.
• Oratorij za djecu od 1. do 6. razreda osnovne škole biti će iduće subote, 1. 4. od 16 do 18 i 30 sati. U 18 je Križni put koji predmole djeca, možete se uključiti i svi ostali. Za vrijeme trajanja oratorija pozivamo roditelje na klanjanje pred Presvetim.
• Slijedeće nedjelje je Nedjelja Muke Gospodina našega Isusa Krista. Svete mise su u 7, 9, 11 i 19 sati. Kod svete mise u 9 sati bit će svečani ophod i pjevanje Muke, a kod ostalih misa bit će blagoslov maslinovih grančica i cvijeća. U 15 sati će biti razmatranje pobožnost Križnog puta koje počinje u crkvi i nastavlja se “od pila do pila”.
• Pozivamo dobročinitelje koji su u mogućnosti darovati prehrambene i higijenske potrepštine za korisnike Caritasa da svoje priloge ostavite na predviđenom mjestu u crkvi ili pred župnim uredom. Namirnice možete ostaviti i u košarici Caritasa u trgovini Spar na Jugu.
• Molim Vas da nam javite bolesne i nemoćne iz vaših obitelji ili susjedstva kako bi ih mogli pohoditi prije Uskrsa i podijeliti im svete sakramente.
• Preporučam Vam novi broj Glas koncila i Malog koncila.
• Hvala za Vaš obiteljski dar, hvala za svaku materijalnu i duhovnu pomoć.