Paljenje prve adventske svijećeU predvečerje prve nedjelje došašća po prvi puta u 15-godišnjoj povijesti naše župe blagoslovili smo veliki adventski vijenac ispred ulaza u crkvu.

„Adventski vijenac znak je Božje beskonačne ljubavi. Vijenac je krug bez početka i svršetka. Božja ljubav prema nama također je bezgranična, nema početka ni svršetka.“

Kružni oblik adventskog vijenca znak je zajedništva. Mnoštvo isprepletenih zelenih grančica čini jedan krug. I mi kao članovi Crkve po krštenju smo međusobno povezani i činimo veliku obitelj, zajednicu Kristovih vjernika. Grančice od kojih je vijenac ispleten, zelene su boje. One su znak nade i života.

Kriste, ti si naše svjetlo i nada.

(iz blagoslova adventskog vijenca)

Čast zapaliti prvu adventsku svijeću imao je Benjamin Sedlar ispred ministranata. Tom su se prilikom po prvi puta u novoj liturgijskoj godini zapjevale u narodu omiljene adventske pjesme.

V.Ž.

Paljenje prve adventske svijeće Paljenje prve adventske svijeće