Dragi i poštovani župljani župe sv. Antuna Padovanskog, braćo i sestre!

Svjesni sadašnjih zahtjevnih okolnosti, a kao dionici odgovornosti za zdravlje i život vjernika i drugih građana, te u skladu s najnovijim mjerama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva zdravstva, donosimo privremene mjere koje stupaju na snagu u petak, 20. ožujka 2020. i traju do drugačije odluke.

1. Da bi se izbjeglo širenje bolesti COVID-19 i očuvalo zdravlje stanovništva, sve se SVETE MISE, SLAVLJA SAKRAMENATA, SAKRAMENTALA, PUČKE POBOŽNOSTI, ŽUPNA SLAVLJA I DRUGI DOGAĐAJI I SVI SASTANCI OTKAZUJU DO DALJNJEGA, kako unutar zatvorenih prostora tako i na otvorenim prostorima.

2. MISNE NAKANE koje su primljene biti će odslužene isti dan jer mi svećenici možemo imati mise bez naroda.

3. Dijecezanski biskupi, sve do opoziva, vjernike u Hrvatskoj oslobađaju obveze sudjelovanja na nedjeljnoj i blagdanskoj svetoj misi. Neka vjernici ovu obvezu zamjene molitvom, postom, dobrim djelima, čitanjem Božje riječi, molitvenim sudjelovanjem u prijenosu euharistijskoga i drugih slavlja, prenošenih putem radija, televizije i drugih elektroničkih sredstava. Neka se tijekom prijenosa euharistijskog slavlja posebno združe primanjem duhovne pričesti.

4. Crkva će za vrijeme trajanja epidemije biti otvorena isključivo pod sljedećim uvjetima:
a) crkve je otvorena samo za osobnu molitvu zdravih vjernika koji su bez simptoma akutne plućne bolesti;
b) u crkvi istodobno smije biti prisutno najviše deset osoba pazeći pritom da razmak između osoba bude barem 2 metra;
c) crkva otvorena za vjernike mora imati stalno otvorena vrata, uz mjere pojačane higijene i svakodnevnog čišćenja.

5. Slavlje sakramenta ispovijedi i bolesničkoga pomazanja ne može se slaviti do daljnjega, osim u smrtnoj pogibelji.

6. Slavlja kršćanskih sprovoda dopuštena su uz strogo pridržavanje zdravstvenih i sigurnosnih uputa mjerodavnih državnih institucija. Pokojnici će biti sprovedeni i pokopani u prisutnosti najbliže rodbine, a mise za pokojne bit će slavljene nakon ukidanja ovih mjera.

7. Župni ured ostaje zatvoren do daljnjega. Vjernici se mogu obratiti isključivo telefonom ili elektroničkom poštom.

Radi bolje komunikacije možete nazvati na broj mobitela 098/332-333 ili poslati e-mail na tomislav.bozicek@ofm.hr

Mir i dobro!
Sv. Antune Padovanski, moli za nas!

fra Tomislav Božiček
župnik