Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – MARIJA, MAJKA CRKVE, POSVETA BAZILIKE SV. FRANJE
• U. – Sv. Beda Časni, prezbiter i crkveni naučitelj
• S. – Sv. Filip Neri, prezbiter
• Č. – Sv. Augustin Kenterberijski, biskup
• P. – Sv. German
• S. – Liturgija kvatri

Sljedeća nedjelja je svetkovina PRESVETO TROJSTVO.

1. Danas završava uskrsno vrijeme i započinje drugi dio vremena kroz godinu. Ovaj tjedan je ljetni kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu i djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje. Tjedan završava liturgijom kvatri u subotu, 29. svibnja.
2. U utorak, 25. svibnja 2021. je JEDANAESTI UTORAK u čast sv. Antunu Padovanskom. Zavjetujmo se i zagovorimo sv. Antunu. Pišimo mu molitve i ostavljajmo na oltaru sv. Antuna.
3. Sljedeće nedjelje, 30. svibnja 2021. na misi u 11.00 sati je prva sveta pričest. U subotu, 29. svibnja 2021. u 8.30 sati je PRVA ISPOVIJED za prvopričesnike i ispovijed za roditelje. Nakon ispovijedi je proba prve pričesti i priprema za prvopričesničko slavlje. Naše prvopričesnike preporučamo u Vaše molitve.
4. Kroz mjesec svibanj su SVIBANJSKE POBOŽNOSTI uz večernju misu: u 18.30 sati je
zajednička molitva krunice i litanije Majke Božje, a u 19 sati je večernja sveta misa.
5. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.
6. Tisak: Glas Koncila, ZVONA i ostali glasnici…