KrižNa Cvjetnicu će i ove godine biti organizirani križni put po ulicama Juga. U 15 sati se okupljamo na Trgu sv. Antuna Padovanskog. Nakon uvodnih molitava procesija kreće prema Preloškoj ulici do prvog raspela – pila. Tako će nam pilovi u župi biti mjesta postaje križnog puta. U Preloškoj ulici imamo raspelo na početku ulice, zatim pil Presvetog Trojstva pa sv. Mihaela i „Križno drevo“ na kraju Preloške ulice. Po zaobilaznici nastavljamo do raspela u Ulici Milke Trnine pa do kapelice u Ulici Matije Gupca i po Putjanama do Presvetog Trojstva i Bezgrješne, a poslije nastavljamo prema novopostavljenom Raspelu na raskršću Ulice Josipa Bedekovića i Jurja Križanića. Slijedi pil „Križno drevo“ u Kalničkoj i raspelo na raskršću Zagrebačke i Kolodvorska ulice. Dvije postaje ćemo improvizirati pokretnim križevima: u Dravskoj i Ulici Vatroslava Lisinskog. Završetak je opet na Trgu sv. Antuna Padovanskog.
Pozivamo sve vjernike da se pridruže našem 9. križnom putu „Od pileka do pileka“ i da u što većem broju molitvom i pjesmom pratimo Krista na križnom putu kroz našu župu, jer je to i naše svjedočenje vjere u Boga i Isusa Krista koji nas je ljubio i ljubi pravom ljubavlju.

WP_20140413_09_09_39_Pro

WP_20140413_16_10_32_Pro