Druge korizmene nedjelje poslije mise u 9 sati održan je 5. po redu župni susret za djecu 1. i 2. razreda i njihove obitelji. U skladu s vremenom kroz godinu, korizmom, svoju smo pažnju usmjerili na postaje križnog puta uz pomoć razmatranja prilagođenih najmanjima. Zajedničku molitvu križnog puta ostvarili smo doprinosom svih – fra Stanko predvođenjem, roditelji i djeca čitanjem postaja te svi zajedno recitiranjem tradicionalnog napjeva „Stala plačuć tužna mati“. Tako rastemo u vjeri i temeljimo je na crkvenoj liturgijskoj tradiciji koja sve uzraste svojih vjernika vodi kroz razmatranje Kristove muke do radosne proslave Njegova uskrsnuća!
Kao i svaki susret, i ovaj smo završili kratkim zajedničkim druženjem uz okrepu, slagalice križnog puta, izradu čestitaka za skori Dan očeva te uskrsnih čestitaka za naše najstarije vjernike.
Vlatka Železnjak