Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – Sv. Klement Rimski, papa i mučenik
• U. – Sv. Andrija Dung Lac i drugovi, vijetnamski mučenici
• S. – Sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica
• Č. – Sv. Leonard Portomauricijski, prezbiter
• P. – Sv. Franjo Antun Fasani, prezbiter
• S. – SVI SVETI FRANJEVAČKOG REDA

Sljedeća nedjelja je PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA.

1. Danas je blagdan sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe i pjevača. Našim pjevačima i zborovima zahvaljujemo za predvođenje crkvenoga liturgijskoga pjevanja, osobito njihovim voditeljima: Vedrani i Martini, te ih molimo za ustrajnost.
2. Sljedeće subote, 28. studenoga 2020., uvečer u 18.00 sati je pred našom crkvom paljenje PRVE svijeće na adventskom vijencu.
3. Sljedeće, 2021. godine navršavaju se važne obljetnice u našoj Župi: 790 godina od preminuća sv. Antuna Padovanskog (13. 6. 1231.), 45 godina od prvog pisanoga spomena da Čakovec treba novu župu i 20 godina Župnog Caritasa. Stoga ćemo proglasiti „GODINU ŽUPE SV. ANTUNA PADOVANSKOG“ u našoj župi koja će trajati od 1. nedjelje Došašća, 29. studenoga 2020. do blagdana Krista Kralja, 21. studenoga 2021. godine. Od sljedećeg tjedna:
• svaki dan moli se Krunica sv. Antuna Padovanskog prije večernje mise.
• svaki utorak se 30 minuta prije sv. mise izlaže relikvijar sv. Antuna, slijedi molitva i na kraju blagoslov s moćima sv. Antuna.
• Potičemo vjernike da pišu molitve, zagovore, zavjete u čast sv. Antuna te ostavljaju na oltar sv. Antuna (neki čak i ostavljaju fotografije svojih bližnjih) te će se svaki utorak svečano prinositi kao molitvena nakana na oltar (molitve će se držati u našem župnom arhivu).
4. U suvenirnici, na izlazu iz crkve možete nabaviti kalendare za narednu 2021. godinu, monografiju, medalju, čestitke, kipove sv. Antuna i dr.
5. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.
6. Tisak: nova ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…