Odluka povjerenstva Župe sv. Antuna Padovanskog

 

„Cvjetići sv. Antuna“

 

Župa sv. Antuna Padovanskoga raspisala je likovno-literarni natječaj III.  Susret duhovnog dječjeg stvaralaštva „Cvjetići sv. Antuna“ s temom „BLAGDAN SVETOGA ANTUNA U MOJOJ OBITELJI“. Ove godine na natječaj se javilo jako puno djece iz vrtića, župa i osnovnih škola u pojedinačnom izrazu, a primili smo i tri skupna likovna rada, sve zajedno natječaj je oblikovalo preko 400 djece. Raduje nas ovako veliki odaziv djece i mentora, te motiviranost temom Sveca Svega Svijeta. Pisali ste nam u zadanom izrazu i crtali u zadanim tehnikama te nas obogatili za divno iskustvo vjere i proslave Antunova u vašim obiteljima, vrtićima, školama i župama.

Na natječaju su sudjelovale sljedeći vrtići, škole i župe: DV „Vrapčić“ Šenkovec – skupina „Iskrice“, DV „Cvrčak“ Čakovec –  PO „Maslačak“,  Dječji katolički vrtić „Sveti Nikola Belica, Široki Brijeg – Imotski,  II. osnovna škola Čakovec, III. osnovna škola Čakovec, OŠ Ivanovec, OŠ Kuršanec, Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec, OŠ Strahoninec, OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, OŠ Podturen, PŠ Turčišće, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Domašinec, OŠ Belica, OŠ Martijanec, Župa sv. Antuna Padovanskog Zadar, OŠ Rapska Zagreb, OŠ kneza Mislava Kaštel Sućurac, OŠ Antun Nemčić Gostovinski  Koprivnica, Katolička osnovna škola Požega, OŠ Zadarski otoci, OŠ „Šijana“ Pula, OŠ Starigrad, OŠ Jurja Barakovića Ražanac, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Staro Petrovo Selo, OŠ „Bijaći“ Kaštel Novi, OŠ Skrad.

Zahvaljujemo svima na ogromnome trudu u realizaciji ovoga natječaja, osobito školama koje su se istaknule u svim kategorijama natjecanja i velikim brojem djece, što znači da volite i molite sv. Antuna, vašega i našega nebeskoga zaštitnika!

Svečana dodjela nagrada i priznanja svih učesnika bit će u nedjelju, 13. lipnja 2021. godine na blagdan  Svetog Antuna Padovanskog u župnoj crkvi svetoga Antuna Padovanskoga u Čakovcu u 17 sati, a vama koji ste spriječeni ili ste jako daleko, nagrade ćemo proslijediti na vaše adrese. Veselimo se vašem dolasku i neka vas čuva i prati blagoslov sv. Antuna Padovanskog.

 

 Nagrađeni literarni radovi

Kategorija 1. – 4.  razredi:

1. nagrada: KEMAL HORVAT, 4. razred
Naslov rada:   “Sv. Antunu – prijatelju malenih“
Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec
Mentorica: SANJA BRATINŠĆAK

2. nagrada: ANA BEDIĆ, 4. razred
Naslov rada: “Sveti Antune”
II. osnovna škola Čakovec
Mentorica: SANDRA RADIKOVIĆ

3. nagrada: IVAN VRVILO, 1. razred
Naslov rada:   “Sveti Ante“
OŠ kneza Mislava, Kaštel Sućurac
Mentorica: SVETLANA ĆURKOVIĆ

 

Kategorija 5. – 8. razredi:

1. nagrada: ANTONIO BANDIĆ, 5. razred
Naslov rada:  “Moj zaštitnik sv. Antun”
OŠ Rapska, Zagreb
Mentorica: RADMILA ILINOVIĆ

2. nagrada: EMA BEDEKOVIĆ, 5. razred
Naslov rada:  “Pjesma sv. Antunu Padovanskom”
OŠ Martijanec
Mentorica: DUBRAVKA ČERVEK

3. nagrada: GABRIJEL STOJIĆ, 7. razred
Naslov rada: „Antun Padovanski“
OŠ Jurja Barakovića, Ražanac
Mentorica: ANA – MARIJA IVANIĆ

 

Povjerenstvo za odabir literarnih radova: Nataša Kralj, Blaženka Hunjadi Bašek i Ines Virč. (Ocjenjivala se ideja, motivi, odabir teme, kompozicija, kreativnost i originalnost izraza.)

 

Nagrađeni  likovni radovi

Kategorija dječjih vrtića
1. nagrada: EVA PETKOVIĆ,  7 godina
Naslov rada: BLAGDAN SV. ANTUNA PADOVANSKOG U MOJOJ OBITELJI
DV „Vrapčić“ Šenkovec, skupina „Iskrice“
Mentorica: RUŽICA BENČIĆ

2. nagrada: TIN PERČIĆ, 5 godina
Naslov rada: PROŠTENJE SV. ANTUNA
DV „Cvrčak“, Čakovec, PO „Maslačak“
Mentorica: HELGA NOVAK

3. nagrada: LARA ŠOŠTARIĆ, 7 godina
Naslov rada: BLAGDAN SV. ANTUNA PADOVANSKOG U MOJOJ OBITELJI
DV  „Vrapčić“ Šenkovec, skupina „Iskrice“
Mentorica: RUŽICA BENČIĆ

 

Kategorija 1. – 4. razred

1. nagrada: GRETA ZAMUDA, 1. razred
Naslov rada: MOJA OBITELJ SLAVI BLAGDAN SV. ANTUNA
OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica
Mentorica: LJILJANA RINKOVEC

2. nagrada: ELLA RAMIĆ, 4. razred
Naslov rada: MOLITVA U PAKLENICI
OŠ Starigrad
Mentorica: ANA – MARIJA IVANIĆ

3. nagrada: BRUNA BUKOVEC, 2. razred
Naslov rada: SVETI ANTUN I ISUS
II. osnovna škola Čakovec
Mentor: DOMAGOJ TURK

 

Kategorija 5. – 8. razred

1. nagrada: MIHAELA MUSTAĆ, 7. razred
Naslov rada: LJILJANI ZA SV. ANTU
OŠ Jurja Barakovića, Ražanac
Mentorica: ANA – MARIJA IVANIĆ

2. nagrada: EVA IVANIŠEVIĆ, 5. razred
Naslov rada: MOLIM SE SV. ANTUNU PADOVANSKOM
OŠ Ivana Gorana Kovačića, Staro Petrovo Selo
Mentorica: ANITA MIHALJEVIĆ

3. nagrada: PETRA MIHALIC, 8. razred
Naslov rada: BLAGDAN SV. ANTUNA U MOJOJ OBITELJI
OŠ Kuršanec
Mentorica: IDA DOMIŠLJANOVIĆ

 

Povjerenstvo za odabir likovnih radova: Marija Šilec, Petra Sokač Debelec i Mira Žerjav. (Gledala se tema, kompozicija, tehnika, izražajnost i dječja kreativnost.)

 

Čestitamo svima koji su sudjelovali u natječaju: autorima radova, njihovim mentorima i roditeljima.

Čujemo se dogodine na IV. Susretu dječjeg duhovnog stvaralaštva „Cvjetići sv. Antuna“!

Mir  i dobro.