• P. – Gospa Trsatska
• Č. – SV. MATIJA APOSTOL
• P. – Sv. Izidor Ratar
• S. – Sv. Margareta Kortonska, pokornica

Sljedeća nedjelja je ŠESTA USKRSNA NEDJELJA.

1. Danas je druga nedjelja u mjesecu svibnju kada slavimo Majčin dan. Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva. Svim majkama čestitamo Majčin dan.
2. U utorak je blagdan sv. Leopolda Bogdana Mandića, čiji pokrajnji oltar imamo u crkvi te relikvije sv. Leopolda. Ove godine je proglašen zaštitnikom oboljelih od tumora i karcinoma. Prije svete mise moliti ćemo litanije sv. Leopolda i moliti za sve oboljele od te zloćudne bolesti.
3. U utorak je tradicionalno misa Zahvalnica povodom MEĐUNARODNOG DANA SESTRINSTVA za sve liječnike, medicinske sestre i tehničare. Svim zdrastvenim djelatnicima čestitamo njihov dan.
4. U utorak, 12. svibnja 2020. je DEVETI UTORAK – pobožnost Trinaest utoraka u čast sv. Antunu Padovanskom, zaštitniku naše župe. Od 16 sati ćemo postaviti relikvijar sv. Antuna gdje možete doći na osobnu molitvu. Pozivamo vas da svoje molitve napišete na papirić te ostavite u košaricu na oltaru sv. Antuna koje ćemo prikazivati svakoga utorka. Molimo, zahvalimo, zavjetujmo se i zagovorimo sv. Antunu.
Svečanu svetu misu ćemo proslaviti u 19 sati.
5. EUHARISTIJSKO KLANJANJE. U četvrtak, od 16 sati ćemo postaviti na glavni oltar Presveti Oltarski Sakrament gdje možete doći na osobnu molitvu.
6. ISPOVIJED. Kako u korizmi nije bila uskrsna ispovijed potičemo Vas i pozivamo da se ispovijedite. Ispovijedati ćemo osobito u utorak (antunovska pobožnost) i četvrtkom (euharistijska pobožnost) od 17 -19 sati. I naravno, nedjeljom.
7. Kroz mjesec svibanj su SVIBANJSKE POBOŽNOSTI uz večernju misu: u 18,3o sati je zajednička molitva krunice i litanije Majke Božje, a u 19,oo sati je večernja sv. misa.
8. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.
9. Tisak: ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…