alojzije_stepinac[1]Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – Sv. Skolastika, djevica
• U. – Bl. Alojzije Stepinac, biskup i mučenik
• S. – Gospa Lurdska, DAN BOLESNIKA
• Č. – Sv. Eulalija
• P. – Sv. Katarina Ricci
• S. – Sv. Valentin
SLJEDEĆA NEDJELJA JE ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU.
1. Danas je SVJETSKI DAN BRAKA koji posvećen bračnim parovima, muževima i ženama kao stupovima obitelji, koja je temelj i Crkve i društva. Želimo proslaviti i vrednovati sakrament braka, naglasiti ljepotu bračne vjernosti, žrtve i radosti u svakodnevnom bračnom životu.

2. U utorak, 10. veljače je blagdan bl. Alojzija Stepinca. Proslava Stepinčeva je uz večernju svetu misu u 18 sati.

3. U srijedu, 11. veljače je blagdan Gospe Lurdske i Svjetski dan bolesnika. Na misi u 18 sati podijeliti ćemo sakrament bolesničkog pomazanja.

4. Slijedeće nedjelje, 15. veljače je susret roditelja krizmanika poslije svete mise u 9 sati.

5. U tijeku je lurdska devetnica u crkvi sv. Nikole, biskupa. Svečana proslava Gospe Lurdske je u srijedu u 18.30 sati sa svetom misom i procesijom.

6. Tisak: Nova ZVONA – naš župni list, Glas Koncila i ostali glasnici…