P. – OBRAĆENJE SV. PAVLA APOSTOLA
Č. – Sv. Toma Akvinski, prezbiter i crkveni naučitelj
P. – Sv. Valerije
S. – Sv. Hijacinta, djevica

Sljedeća nedjelja je ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU.

1. Papa Franjo je odredio da „treća nedjelja kroz godinu bude posvećena slavljenju, razmišljanju i širenju Božje riječi“. Potaknuo je da se Nedjelja Božje riječi slavi svečano, „kako bi se otkrilo pashalno i spasenjsko značenje Božje riječi koja na uvijek novi način potiče izaći iz individualizma i iznova se roditi za ljubav“. Ustanovljenjem Nedjelje Božje riječi papa Franjo predložio je neke konkretne stvari koje nije teško ostvariti. Ponajprije, da se ta Nedjelja svečanije proslavi, a u homiliji razmisli kako „dati što veće poštovanje prema Svetom Pismu“ i kako „o Riječi Božjoj razmišljati i širiti kulturu njezinog čitanja“.
2. Sutra, na blagdana Obraćenje sv. Pavla, apostola završava „Molitvena osmina za jedinstvo kršćana“.
3. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.
4. Tisak: ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…