raspelo-velikaSljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

• P. – UZVIŠENJE SVETOGA KRIŽA
• U. – Blažena Djevica Marija Žalosna
• S. – Sv. Kornelije, papa i Ciprijan, biskup
• Č. – RANE SVETOGA NAŠEGA OCA FRANJE
• P. – Sv. Josip Kupertinski, prezbiter
• S. – Sv. Januarije, biskup i mučenik; Liturgija kvatri

Sljedeća nedjelja je DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Sljedeće nedjelje, 20. rujna 2015. u 9,00 sati je misa za sve vjeroučenike, roditelje i učitelje sa zazivom Duha Svetoga. Župni vjeronauk:
* – krizmanici 2. OŠ – 8A – utorkom, 8B – četvrtkom u 15,00 sati.
3. OŠ – četvrtkom u 9,00 ili 15,00 sati.
* – prvopričesnici – srijedom u 15,15 sati.
Sljedeće nedjelje, 20. rujna 2015. poslije svete mise u 9,00 sati je roditeljski susret za roditelje prvopričesnika.

2. U četvrtak, 17. rujna je blagdan RANE SVETOGA NAŠEG OCA FRANJE. Slavlje blagdana je uz večernju misu u 19,00 sati.

3. Ovaj tjedan je jesenski kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu i djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za svećenička i redovnička zvanja te za kršćansku izgradnju mladeži.

4. Od 23.09. – 01.11. 2015. započinje – 40. DANA ZA ŽIVOT – Molitvena inicijativa za prestanak pobačaja u hrvatskim bolnicana, pa tako i u našem gradu Čakovcu. Sve o toj inicijativi možete pogledati na našem plakatu na oglasnoj ploči ili uzeti letak na kraju crkve.

5. REDOVITI SUSRETI U TJEDNU:
• MINISTRANTI imaju susret subotom u 9,00 sati.
• MLADI imaju susret petkom u 20,00 sati.
• ŽUPNI ZBOR ima probe pjevanja petkom u 19,30 sati.
• DJEČJI ZBOR ima probe pjevanja subotom u 10,00 sati.
• VJERSKA IGRAONICA za djecu od 3. godine, uključujući 1. i 2. razred Osnovne škole je srijedom za vrijeme večernje mise.
• BIBLIJSKO – LITURGIJSKA ZAJEDNICA je utorkom nakon večernje mise.
• KATEKUMENAT – uvođenje odraslih u kršćanstvo – Tečaj za primanje sakramenata: KRŠTENJA, ISPOVIJEDI, PRVE PRIČESTI i KRIZME. Prijaviti se možete do kraja listopada u župnom uredu.
Pozivamo vjernike; odrasle, djecu i mlade da se uključe u jednu od ovih zajednica.
• Krunica sv. Antunu je svakoga utorka u 18,45 sati prije svete mise.
• Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon večernje mise.

6. Pozivamo sve vjernike da iza misa u 7,00 i 9,00 sati ostanu na bratskom druženju uz kavu i piće u našem župnom klubu.

7. Hvala obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Ovih dana započeti će radovi na sanaciji limarije krovišta, pregled i zamjena oštećenih crjepova, te izrada prijedloga rješenja za sprečavanje daljnjeg prokišnjavanja i sprečavanje vlaženja zidova i fasade. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

8. Tisak: nova ZVONA- naš župni list, Glas Koncila, Mali Koncil…