P. – Sv. Grgur Veliki, biskup i crkveni naučitelj
P. – Sv. Marko Križevčanin, prezbiter i mučenik, ZAŠTITNIK BISKUPIJE
S. – MALA GOSPA – ROĐENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE

Sljedeća nedjelja je DVADESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

1. Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja. Svoj dar za duhovna zvanja – za sjemenište možete ostaviti pri izlazu iz crkve. Hvala Vam na Vašoj dobroti.

2. Danas je susret Franjevačkog svjetovnog Reda u 17,oo sati.

3. Danas je susret majki u 17,oo sati.

4. Danas, nakon večernje mise, održati će se susret hodočasnika koji hodočaste u Svetu Zemlju u vjeronaučnoj dvorani.

5. Sutra započinje nova školska i vjeronaučna godina. Svim vjeroučenicima želimo sretan i blagoslovljen početak.

6. U subotu, 8. rujna 2018. godine je blagdan Rođenja BDM – MALA GOSPA, a za našu župu 16. OBLJETNICA POSVETE CRKVE Sv. Antuna Padovanskog. To je ujedno drugo proštenje u našoj župi.
Za ovaj blagdan želimo se pripremiti trodnevnom duhovnom obnovom od 5. 9. – 7. 9. 2018.: od srijede do petka. Duhovnu obnovu predvoditi će fra Petar Kinderić, franjevac na službi u franjevačkom samostanu u Samoboru, rodom iz Domašinca.
Program duhovne obnove: 18,3o sati – molitva krunice
19,oo sati – sveta misa
Na svetkovinu MALE GOSPE – proštenje, u subotu 8. rujna 2018. svete mise su u: 7,oo; 9,oo; 11,oo i 19,oo sati. Svečanu svetu misu sa svećenicima čakovečkog dekanata predvoditi će fra Venancije Mihaljević, prefekt – odgojitelj franjevačkog sjemeništa u Zagrebu – Kaptol; s procesijom kipa Majke Božje ulicama grada Čakovca s početkom u 11,oo sati.

7. REDOVITI SUSRETI U TJEDNU:
• MINISTRANTI imaju susret subotom u 9,oo sati.
• MLADI imaju susret petkom u 20,oo sati.
• ŽUPNI ZBOR ima probe pjevanja petkom u 19,3o sati.
• DJEČJI ZBOR ima probe pjevanja subotom u 10,oo sati.
• VJERSKA IGRAONICA za djecu od 3. godine, uključujući 1. i 2. razred Osnovne škole bila bi utorkom u 18,45 sati.
Pozivamo vjernike; odrasle, djecu i mlade da se uključe u jednu od ovih zajednica.

• Krunica sv. Antunu je svakoga utorka u 18,45 sati prije svete mise.
• Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon večernje mise.

8. Tisak: Marijin Trsat, Glas Koncila i ostali glasnici…