P. – Sv. Poncijan, papa i Hipolit, prezbiter, mučenici
P. – Sv. Hijacint
S. – Sv. Jelena Križarica

Sljedeća nedjelja je DVADESETA NEDJELJA KROZ GODINU

1. U srijedu, 15. kolovoza 2018. godine je svetkovina UZNESENJE BDM ili VELIKA GOSPA. Svete mise su nedjeljnim rasporedom: u 7,oo; 9,oo; 11,oo i 19,oo sati.

2. HODOČAŠĆE MAJCI MILOSTI NA TRSAT je u subotu, 25. kolovoza 2018.
Cijena po osobi je 120,oo kn. Kod prijave se uplaćuje i preuzima autobusna karta. Polazak je u 04,00 sata s parkirališta uz crkvu. Sve ostale informacije hodočasnici će dobiti u autobusu.

3. Definitorij Hrvatske franjevačke Provincije sv. Ćirila i Metoda odlučio je da se prihvaćaju molbe naših župljana: sjemeništarca i postulanta Petra Perčića za novicijat i fra Davida Sedlara za doživotne zavjete. Obred oblačenja novaka bit će u petak 24. kolovoza 2018. godine u 20,oo sati na Trsatu, a slavlje svečanih zavjeta bit će u subotu 1. rujna 2018. godine u 9,30 sati u crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Zagrebu na Sigetu. Petra i Davida preporučamo u Vaše molitve.

4. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

5. Tisak: nova ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…