• P. – BL. DJEVICA MARIJA OD ANĐELA – PORCIJUNKULA
• Č. – Gospa Snježna
• P. – PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO
• S. – Sv. Kajetan, prezbiter

Sljedeća nedjelja je 19. NEDJELJA KROZ GODINU.

1. Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja i darujemo za
sjemenište. Svoj dobrovoljni prilog možete ostaviti na izlazu iz crkve. Hvala Vam na Vašoj dobroti.
2. SUTRA JE BLAGDAN GOSPE OD ANĐELA ILI PORCIJUNKULA. Svete mise su: u 7 i 19 sati u našoj crkvi. Na blagdan Gospe od Anđela može se zadobiti potpuni oprost, tzv. „porciunkulski“, u svim franjevačkim crkvama i oratorijima te u svim bazilikama, svetištima i župnim crkvama. Da bi se zadobio taj oprost potrebno je pohoditi crkvu i u njoj izmoliti „Oče naš“ i „Vjerovanje“, pristupiti sakramentu ispovijedi, ako je potrebno, pričestiti se te moliti na nakanu Svetoga Oca. Oprost se može zadobiti samo jedanput. Pohod crkvi može se obaviti od podneva prethodnoga dana do ponoći.
U crkvi sv. Nikole biskupa misa u samostanskom dvorištu je u 10 sati. Misno slavlje predvodi mons. Bože Radoš, varaždinski biskup.
3. U četvrtak, 5. kolovoza 2021. godine je DAN POBJEDE I DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI I DAN HRVATSKIH BRANITELJA. Hrvatska slavi spomen na pobjedu u Domovinskom ratu. Na taj datum 1995. godine Hrvatska vojska je u vojno-redarstvenoj akciji Oluja prije 26 godina oslobodila grad Knin i najveći dio zaposjednutoga hrvatskog teritorija. Na misi u 19 sati ćemo zahvaliti i moliti za našu Domovinu Hrvatsku.
4. Naša župa organizira 2. ZAVJETNO HODOČAŠĆE GRADA ČAKOVCA MAJCI BOŽJOJ BISTRIČKOJ. Krenuli bi u noći s petak na subotu 3. – 4. rujna 2021. Prijaviti se možete u župnom uredu do 30. kolovoza radi organizacije prijevoza te spavanja u Mariji Bistrici. Na oglasnoj ploči možete pročitati sve pojedinosti.
5. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.
6. Tisak: Nova ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici… Molitvenik sv. Antuna.