• P. – Sv. Janja Praška
• S. – Liturgija kvatri, sv. Perpetua i Felicita

Sljedeća nedjelja je 2. KORIZMENA NEDJELJA

1. Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja i darujemo za
sjemenište. Svoj dobrovoljni prilog možete ostaviti na izlazu iz crkve. Hvala Vam na Vašoj dobroti.

2. Ovaj tjedan je proljetni kvatreni tjedan posvećen pokori i obraćenju. Potičemo vjernike da se posvete molitvi, djelima pokore i ljubavi. Tjedan završava liturgijom kvatri, svetom misom u subotu, 7. ožujka.

3. Župni susret za vjeroučenike 1. i 2. razreda i njihove obitelji održat ćemo u nedjelju 8. ožujka 2020. nakon sv. mise u 9 sati.

4. Naša Župa svetog Antuna Padovanskog raspisala je DRUGI natječaj Susret duhovnog dječjeg stvaralaštva „CVJETIĆI SVETOG ANTUNA“. Tema natječaja je „DJEDOVI I BAKE – PRENOSITELJI VJERE I MOLITVE U OBITELJI“. Na natječaj se mogu poslati dječji literarni i likovni radovi djece predškolske dobi te radovi učenika osnovne škole. Radovi moraju biti poslani do 1. lipnja 2019. Pravila natječaja pročitajte na oglasnoj ploči, web stranici župe i novom listu Zvona.

5. Svake srijede prije večernje svete mise i nedjeljom prije mise u 11 sati čitati će se biblijska razmatranja. Pozivamo čitače na čitanje Božje riječi.

6. Korizmeni križni put je petkom i nedjeljom u 17,30 sati, prije večernje mise.

7. Korizmena kampanja inicijative “40 dana za život“ započinje 26. veljače, na Čistu srijedu, a završava 5. travnja, na Cvjetnicu. Održat će se pod geslom: „Nisam li ti zapovjedio: odvaži se i budi hrabar?“ (Jš 1, 8 – 9). U Hrvatskoj u kampanji sudjeluje 35 gradova na 37 mjestu bdjenja Ove korizme pozivamo vas da budete hrabri za: nerođenu djecu, majke i očeve, medicinsko osoblje, sve ranjene pobačajem, a održavati će se ispred Županijske bolnice Čakovec.

8. Na izlazu iz crkve možete uzeti korizmene kutijice za prikupljanje dobrotvornih priloga, te kroz vrijeme korizme izdvajati za potrebe župnoga Caritasa.

9. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

10. HODOČAŠĆE U GRČKU SV. PAVLA SE ODGAĐA.

11. Tisak: ZVONA, Glas Koncila i ostali glasnici…