Start date: 04/06/2021

End date: 13/06/2021

Vrijeme: 19:00

Location: Crkva sv. Antuna Padovanskog Čakovec

Župa sv. Antuna Padovanskog iz Čakovca najavila je devetnicu u povodu obilježavanja svetkovine Sv. Antuna Padovanskog 13. lipnja, nebeskog zaštitnika župe.
Ove godine župa sv. Antuna Padovanskog slavi važne obljetnice. Obilježava 790 godina od preminuća sv. Antuna Padovanskoga koji je umro 13. lipnja 1231. godine. 45 godina od prvog pisanog spomena da Čakovec treba novu župu i 20 godina od početka djelovanja  župnog Caritasa.
U devetnicu će biti uključene različite društvene, vjerske i kulturne zajednice od 4. do 12. lipnja 2021. Svaka zajednica će prinijeti zavjetnu svijeću, zahvaliti za dar života i moliti za obitelji, bolesne, potrebne i osobito za pokojne. Svakodnevno će se održavati molitva krunice i ispovijedi, procesija do kipa sv. Antuna Padovanskog i svečana večernja misa.

Svi događaji će se događati u skladu s epidemiološkim preporukama i uputa Zavoda za javno zdravstvo RH.

Plakat može skinuti ovdje: https://zupa-cakovec-jug.com/wp-content/uploads/2021/06/plakat_antunovo_2021.png