Start date: 07/10/2022

End date: 08/10/2022

Location: Beltinci (Biskupija Murska Sobota) u Sloveniji

Nakon Marije Bistrice, Brezja, Trsata, Ptujske Gore, Ludbrega, Stične i Krašića, održat će se 8. susret hrvatskih i slovenskih vjernika katolika u Beltincima (Biskupija Murska Sobota) u Sloveniji u subotu, 8. listopada. Tom susretu pridružit će se vjernici iz Mađarske budući da u biskupiji koja je domaćin živi veći broj mađarskih vjernika. U 9 sati započet će duhovni program, bit će prilika za svetu ispovijed, a središnje misno slavlje bit će u parku kraj župne crkvu u Beltincima u 10 sati. Nakon misnog slavlja bit će kratki kulturno-umjetnički program. Tijekom poslijepodnevnih sati bit će mogućnost posjeta crkvama biskupije Murska Sobota: Odranci, Murska Sobota (katedrala), Križevci pri Ljutomeru, Turnišče (marijansko svetište), Radenci i Tišina.

U petak, 7. listopada uoči središnjeg dana susreta održat će se susret mladih iz Slovenije, Hrvatske i Mađarske. Susret će započeti u 20 sati. Nakon molitvenog početka održat će se kateheza i euharistijsko klanjanje. Poslije će biti večera i druženje te noćenje u sportskoj dvorani, kako bi se sudjelovalo na drugom danu susreta. Za noćenje je potrebno ponijeti vreću za spavanje. Polazak iz Varaždina je u petak u 18 sati. Mladi se mogu prijaviti izravno u Ured za pastoral mladih do 25. rujna na mladi@biskupija-varazdinska.hr sa sljedećim podatcima: ime i prezime, župa, broj mobitela, e-mail, datum rođenja i broj valjane osobne iskaznice.