HODOČAŠĆE IN MEMORIAM – p. IVAN LONČAR

Ilok – Vukovar – Kopački rit – Subotica – Borovo Naselje –
Aljmaš – Osijek – Đakovo

26. travnja, petak – ILOK – VUKOVAR
Polazak ispred crkve sv. Antuna Padovanskoga u 03.00 sata. Dolazak u Ilok. Posjet crkvi Sv. Ivana Kapistrana. Sveta Misa. Posjet iločkom groblju, te molitva na grobu p. Ivana. Posjet Iločkim podrumima uz degustaciju čuvenih vina. Odlazak u Muzej vučedulske kulture. Smještaj u Domu sv. Franje u Vukovaru. Ručak. Posjet spomen-domu na Ovčari. Memorijalno groblje. Posjet Franjevačkom samostanu sv. Filipa i Jakova: projekcija dokumentarnog filma (15 min.), Ranjeni Isus vukovarski, Franjevačka kripta, Franjevački muzej Vukovar. Večera u blagovaonici samostana. Odlazak do Križa na ušću Vuke u Dunav, razgledavanje grada i slobodno vrijeme. Noćenje.

27. travnja, subota – VUKOVAR – KOPAČKI RIT – SUBOTICA
Doručak. Spomen dom Blage Zadre. Odlazak u Park prirode Kopački rit. Razgledavanje prirodnih ljepota uz vožnju jezerom. Odlazak u Karanac. Ručak na imanju Baranjska kuća uz posjet zanimljivoj “Ulici zaboravljenog vremena”. Odlazak u Suboticu. Posjet Franjevačkom samostanu sv. Mihovila. Sveta misa. Razgled grada. Povratak u Vukovar. Noćenje.

28. travnja, nedjelja – VUKOVAR – ALJMAŠ – OSIJEK- ĐAKOVO
Doručak. Odlazak u Vukovarsku bolnicu 1991., muzeja u sklopu Opće bolnice. U podrumskim prostorijama Vukovarske bolnice vjerno je rekonstruiran život nekoliko stotina ranjenika i bolničkog osoblja tijekom višemjesečne opsade grada u jesen 1991. godine. Fakultativno posjet Gradskom muzeju Vukovar ili kavica u centru Vukovara. Sveta misa u 11 sati. Ručak u blagovaonici samostana. Odlazak u Svetište Gospe od Utočišta u Aljmašu, polazak prema Osijeku – razgled grada, Đakovo – katedrala.

Datum Doručak Ručak Večera Noćenje
26.04. – pet -o- Vukovar Vukovar Vukovar
27.04. – sub Vukovar Karanac -o- Vukovar
28.04. – ned Vukovar Vukovar -o- -o-

Napomena:
U cijenu je uključeno: put, obroci prema tabeli, noćenje u Domu sv. Franje u Vukovaru, svi razgledi prema programu, duhovno vodstvo.
U cijenu nije uključeno: dodatni troškovi i eventualne ulaznice.

CIJENA PO OSOBI: 1.050,oo kuna

ORGANIZATOR:
Župa sv. Antuna Padovanskoga, Čakovec Jug, Trg sv. Antuna Padovanskog 1.

PRIJAVE u župnom uredu. Kod prijave potrebno je uplatiti akontaciju od 500,oo kuna. Ostali novac potrebno je uplaćivati u ratama do 20. 03. 2019.

Za putovanje je potrebna važeća osobna iskaznica ili putovnica.

Datum događaja Lokacija
tra. 26, 2019 - 08:34